Přeskočit na obsah

Jak používat diáře ReVitta LUXE

Limitovaná edice diářů ReVitta LUXE spatřila světlo světa na podzim roku 2020. Je to výsledek desítek hodin práce. S láskou navržené, vytištěné, nařezané, zkompletované a připravené pro Váš úspěšný rok 2021. 

Použity jsou jen ty nejlepší materiály. 

Odolné desky diáře z veganské kůže
materiál: pratelný papír neboli veganská kůže z celulózy, jejíž výrobou nestrádají lesy ani zvířata, ale vydrží dlouhá léta používání. Pro další roky můžete zakoupit pouze vnitřní části diáře.

Já jej testuji 2. rok a je stále jako nový. 🙂

Uvnitř diáře najdete:

1. Roční přehled
Předtištěný diář pro rok 2021 Vám poslouží mimo jiné také jako předloha pro vyplnění univerzálních (nepředtištěných) listů týdenního diáře. 

Roční diář s přehledy jednotlivých měsíců a vyznačenými víkendy Vám ulehčí plánování pracovních/volných dnů a můžete do něj zaznamenávat Vaše významné milníky. Kreativitě se meze nekladou.

2. Pořadač měsíců
Přehledně rozdělené měsíce pomocí luxusního zlatého pořadače.

Karty jsou vyrobeny z 285g zlatého papíru a na jednotlivých kartách najdete vždy napsaný název měsíce a pořadové číslo daného měsíce pro jednodušší orientaci. 

3. Týdenní diář

Ve dvou variantách Manager/Classic dle toho, co je pro Vaše plánování vhodnější. Týdenní a měsíční diáře jsou nedatované. 

a) Týdenní diář – Manager

Manager Vám nabízí možnost rozplánovat celý den přehledně v časové posloupnosti (bez předtištěných časů, abyste si den mohli rozvrhnout dle svých potřeb), dále si můžete zapsat, jaké hovory vyřídit, stanovit si pro daný týden priority, úkoly nebo zapsat souhrnné poznámky.

b) Týdenní diář – Classic

Classic je verze diáře, která je bez řádků. Prostor pro psaní je menší než u verze Manager. Vhodná je pro méně psaní a více kreativity. Můžete si do volných polí lepit barevné lepíky nebo nalepit Vlastní fotku či obrázek z časopisu. Kreativitě se meze nekladou. Celý týden je přehledně na jedné straně.

4. Měsíční přehled
Celý měsíc na přehledné dvojstraně. Nedatovaný. 

5. Mapa světa
Na zlatém papíře najdete mapu světa, kam můžete zaznamenat Vaše minulé i budoucí cesty. 

6. Seznam svátků/jmenin

Svátky seřazené dle abecedy naleznete i s daty přehledně na dvojstraně zlatého kvalitního papíru s gramáží 285g

7. Samolepky do diáře

Diář si můžete vypsat propiskou, kterou k diáři dostanete, použít můžete vlastní fixy, pastelky nebo použít samolepky, které Vám pomohou esteticky vyplnit týdenní a měsíční diář. 

V samolepkách jsou:

  • 2x číslice pro každý měsíc (1 – 28/30/31) dle aktuálního měsíce,
  • 2x názvy měsíců (leden – prosinec) a
  • 2x samolepky se státními svátky.

Ze začátku je to možná trochu nezvyklé, ale přišlo mi lepší než-li data vypisovat ručně vytvořit tyto samolepky. Ne každý totiž ovládá krasopis. Po chvilce zjistíte, že „lepíkování“ jak tomu ráda říkám, je velký relax. 🙂 

Návod na vyplnění diáře ReVitta LUXE

1.

Na začátku každého diáře najdete roční přehled, ten Vám bude sloužit jako předloha k vyplnění týdenního a měsíčního diáře, které jsou nedatované.

2.

Pro jednodušší vyplňování jsem Vám připravila samolepky od každého měsíce 2 archy samolepek s čísly, názvy měsíců a státními svátky. Samolepky jsou seřazeny postupně, tedy leden, který má 31 dní je jako první v archu hned za názvy měsíců.

3.

Týdenní diář – Manager

vyplňte od pátku 1.1.2021. Do kolečka u čtvrtka můžete nalepit samolepku s křížkem nebo nechte políčko prázdné. 🙂 A pak už jen lepíkujte dokud nebude týdenní diář hotový. 

Nezapomeňte na státní svátky.

4.

Týdenní diář – Classic

Může se stát u obou verzí Týdenního diáře Manager/Classic:
Např. Měsíc květen končí v pondělí a v úterý je 1. června. Zlatou kartu s názvem ČERVEN jsem dala až za tento list, ale vy si jej můžete dát už před něj. Jak je Vám to milejší.

5.

Měsíční diář/přehled

Měsíční diář můžete umístit zvlášť a nebo vždy k jednotlivým měsícům. Je to zároveň motivační diář, kam si můžete psát stanovené cíle pro daný měsíc, přání, čím si daný měsíc uděláte radost a také vše na poslední straně řádně vyhodnotit. 

Řada studií prokazuje, že produktivita práce při stanovení cílů vzrůstá o 10 – 25 %. Čím více si plánujete svůj čas a cíle, tím více zvyšujete svou kontrolu nad sebou samým. Získáváte větší sebedůvěru, snižujete hladinu stresu a docházíte tak k lepšímu pracovním výkonům a zvýšení pocitu štěstí. Což opětovně motivuje.

Na 2. listu najdete matici 12 čísel. Každé číslo symbolizuje jeden měsíc v roce. Zakroužkujte zvolený měsíc nebo nalepte mezi matici a Měsíční cíle u tabulky samolepku s názvem měsíce, abyste věděli o jaký měsíc se jedná.

6.

Měsíční diář/přehled – může se stát:

Může se stát, že se Vám nevejdou v měsíčním přehledu všechny dny do tabulky. 

Např. Měsíc květen začíná v sobotu a končí v pondělí což by zabralo 6 týdnů / 6řádků. Nelekněte se, pokud se to stane. Jedná se o danou vlastnost tohoto kalendáře, se kterou se setkáte jen 2–3× do roka. Je to proto, že měsíc lehce překračuje do šestého týdne, ale v diáři je pro každý měsíc jen 5 řádků / 5 týdnů. V měsíčním diáři napište přebývající dny na začátek měsíce, ať je přehled měsíce kompletní. Vím, že je to trochu netradiční řešení, ale přišlo mi to lepší než přidávat minimálně dalších 12 stran, které by zůstaly nepopsané, případně zmenšovat chlívečky u jednotlivých dní.